Mūsu vēsture

1992. gada 6.februārī uz kristīgās misijas „Atmoda” un „Rīgas Bībeles draudzes” bāzes tika dibināts Rīgas Starptautiskais Bībeles Institūts (RSBI). Rīgas Starptautiskais Bībeles Institūts ir daļa no Rīgas Bībeliskās draudzes kalpošanas. Institūta dibinātājs un pirmais direktors bija mācītājs Genādijs Zavalijs. Vērts atzīmēt Konstantīna Juriņenoka īpašu ieguldījumu RSBI izaugsmē, kurš turpina darbu institūtā līdz šim brīdim.

1996.gadā par RSBI vadītāju kļūst Betānijas Baptistu draudzes mācītājs Vladimirs Andrijecs. Viņa vadībā institūtā uzsāka mācības pirmā grupa latviešu valodā. Eksperiments izrādījās ļoti veiksmīgs, un no tā brīža līdz pat šim laikam eksistē divu valodu plūsma – krievu un latviešu. Tāpat pēc V. Andrijeca iniciatīvas tika atklātas divas filiāles Tukumā un Cēsīs.

2004. gadā Vladimira vietā stājas William P. Martin, kurš agrāk atbildēja par RSBI Akadēmisko daļu. Willia & Sinthy Martin ir misionāri, kuri kalpo Latvijā apmēram 10 gadus.

2008.gadā RSBI vadību pārņem teoloģijas doktors Vitālijs Petrenko, kurš ir atgriezies Latvijā pēc doktorantūras studiju absolvēšanas Darhamas universitātē Lielbritānijā (Durham University).

2011.gada jūnijā tika reģistrēts nodibinājums fonds "Latvijas Bībeles Centrs", kas turpina RSBI kalpošanu.

Pašlaik LBC turpina nostiprināties un paplašināties. Tādēļ mēs meklējam saprotošus partnerus un zinātkārus studentus.

Pievienojieties mums, rakstiet vēsturi kopā ar mums!